Elit Profi Open: свято більярду та третя перемога Андрія Клестова

by Adm.Kor

Андрій Клестов  третій раз поспіль виграв у Вінниці турнір «Elite Profi Open».

Цього разу головний комерційний турнір України проходив вже вшосте. В попередні роки перемагали Богдан Рибалко, Артур Півченко, Павло Радіонов та двічі Андрій Клестов. Рибалко та організатор турніру Анатолій Менюк – єдині, хто не пропустив жодного «Еліт Профі» та зіграли в цьому році вже вшосте. В п’ятий раз завітали до гостинної Вінниці Павло Радіонов та Микола Зайченко.

27 учасників – це другий за кількостю результат за всі роки, а ось за числом тих, хто мав претендувати на перемогу, цьогорічний «Еліт Профі» був, мабуть, найсильнішим. Клестов, Перкун, вже начебто вийшовший з тривалої кризи Радіонов, повернувшийся до активного турнірного життя Тарновецький, юніори Родіонов, Гоменюк, Єленич, чи не самий прогресуючий гравець українського сьогодення Волик, а також Рибалко, Плешко та господар турніру Менюк – шостий «Elite Profi Open» повинен був стати яскравою подією і він такою і став.

В перші два дні відбувалась кваліфікація, за підсумками якої визначалась вісімка кращих. Не змогли потрапити до чвертьфіналу Богдан Рибалко та Володимир Перкун. При цьому Рибалко після поразки від Тарновецького переміг в нижній сітці Перкуна, який до цього поступився Гоменюку, але потім програв Анатолію Менюку. З однією поразкою добрались до чвертьфіналу Андрій Клестов та Павло Радіонов. Обох титулованих (чотири перемоги на «Еліт Профі» на двох) переміг Владислав Волик.

У кваліфікації чи не найкращу гру показав 19-річний харків’янин Андрій Родіонов. Але зараховувати його до найголовніших претендентів на перемогу виявилось завчасною ідеєю. В чвертьфіналі з Родіонов Анатолій Менюк продемонстрував чудову атакуючу гру та розтрощив молодого суперника з рахунком 5:0!

Ярославу Тарновецькому лише тільки належить відновити свою найкращу форму, завдяки котрій він здобув світову славу. А поки Тарновецького перемагає Владислав Волик – 5:2! Андрій Клесто виграв 5:2 у Нікіти Гоменюка, а ось Марк Плешко та Павло Радіонов створили справжній шедевр. Перші три партії виграє одесит Плешко. Радіонов рахунок зрівнює, при чому починає камбек, зігравши вісім своїх куль з розбою у четвертій партії.

Сьому партію знову виграє Плешко, восьму – Радіонов. Контрова партія приносить успіх Марку Плешко. 5:4 – він у півфіналі!

Менюк проти Клестова, Волик проти Плешка – з цих зустрічей розпочався фінальний вівторок.

Відчайдушна гра Менюка, спроби забити будь-що, наштовхнулися на більш виважений більярд Клестова. 5:2 за півтори години – Андрій втретє поспіль у фіналі. А ось Плешко з Воликом влаштували справжню битву. П’ятигодинна зустріч – і 5:3 на користь Марка.

 А потім був фінал. Клестов та Плешко біля столу, Менюк з Перкуном в якості коментаторів. Видатна шестигодинна вистава, кожна хвилина якої заслуговувала на підвищену увагу всіх прихильників більярду. Блискуча гра Марка Плешка, який в цей день показав все, нащо здатен. Особливо феєричною стала п’ята партія, в котрій Марк, програючи 2:7, зумів за два підходи вирвати перемогу. Довгі серії блискучих відіграшів змінювались чудовими забитими кулями. Клестов зміг підтримати рівновагу, виграв в контрі, а після гри сказав, що це був найважчий фінал у його кар’єрі. Хто не дивився у прямому єфірі – подивиться у запису. Воно того варте.

І вже 8 травня у Києві розпочинається наступна непересічна подія. БК «Лідер» приймає Ukrainian Billiard Fest.

You may also like

Залишіть коментар

X